The 3D Printing Support Service for Innovative Citizens - INNO3D

The 3D printing support service for innovative citizens - INNO3D

Grantová schéma:
ERASMUS+ Programme 2018, KA2
Koordinátor projektu za FPV:
doc. Ing. Štefan Koprda, PhD., Katedra informatiky
Doba realizácie:
september 2019 – august 2022

Hlavným cieľom projektu INNO3D je vyvinúť nástroje na školenie knihovníkov v používaní 3D tlače, aby mali zručnosti na školenie používateľov knižnice, aby mohli 3D tlač účinne využívať. Bude to špecializovaná služba, ktorú v knižniciach ponúkajú knihovníci, ktorí v dôsledku školenia, ktoré poskytne projekt INNO3D, budú môcť poučiť všetkých používateľov knižníc o používaní 3D tlače. Projekt zvýši kvalitu a relevantnosť

Knižnice boli vždy komunálnymi priestormi, ktoré boli zriadené na zdieľanie a sprístupňovanie zdrojov vzdelávania a obohacovania vedomostí a zručností knihovníkov v oblasti 3D tlače. Projekt chce zlepšiť a diverzifikovať služby poskytované používateľom univerzitných a iných knižníc tým, že sa týmto používateľom knižníc ponúknu kľúčové zručnosti a príležitosť rozvíjať schopnosti 3D tlače.

Aktivity projektu sa preto zamerajú na vyškolenie knihovníkov, ktorí potom budú schopní pomáhať a školiť používateľov knižníc, študentov, zamestnancov a občanov všeobecne, aby používali služby 3D tlače.  Zavádzanie nových technológií, ako je 3D tlač, je súčasťou poslania učiť zručnosti 21. storočia. 3D tlač je príkladom druhu zdroja, ktorý premení súčasné knižnice na špičkové vzdelávacie centrá a umožní komunitám prístup k technológiám, ktoré budú mať významný vplyv na také oblasti, ako je vedecký výskum, architektúra, výroba, strojárstvo, zdravotníctvo a ďalšie. Je dôležité poznamenať, že cieľom 3D tlače v knižniciach nie je vytvárať ďalšie umelé srdce. Návštevník knižnice sa však môže naučiť technológiu a porozumieť potenciálu digitálnej 3D výroby a svoje znalosti priamo vyskúšať jednoduchšími praktickými projektmi.

Rozumiem

Funkčnosť a obsah stránky

Funkciu zdieľania používajú návštevníci, aby odporučili naše stránky a obsah na sociálnych sieťach, ako je Facebook a Twitter. Súbory cookie ukladajú informácie o tom, ako návštevníci používajú funkciu zdieľania, i keď nie individuálnej úrovni, aby bolo možné danú webovú stránku zlepšiť. Ak neprijmete súbory cookies, neuložia sa žiadne informácie. Na niektoré ďalšie funkcie na našich webových stránkach používame tretie strany, napríklad ak navštívite stránky s vloženými videami z YouTube alebo stránky, ktoré obsahujú odkazy na YouTube. Tieto videá alebo odkazy (a iný obsah od tretích strán) môžu obsahovať súbory cookies tretích strán a možno že si budete chcieť pozrieť zásady webových stránok týchto tretích strán ohľadne informácií týkajúcich ich používania súborov cookies.

Analytika webovej stránky

Súbory cookies nepoužijeme na zhromažďovanie identifikovateľných informácií o návštevníkovi. Avšak v prípade, že tak budete chcieť urobiť, môžete si vybrať a odmietnuť alebo zablokovať cookies, ktoré nastavila spoločnosť Electrolux alebo webové stránky tretích strán tým, že zmeníte nastavenia vášho prehliadača. Ohľadne ďalších podrobností pozri „funkcia pomoc“. Vezmite na vedomie, že väčšina prehliadačov automaticky akceptuje cookies, takže ak si neprajete používať cookies, bude potrebné ich aktívne vymazať alebo zablokovať. Informácie o používaní cookies v prehliadačoch v mobilných telefónoch a podrobnosti, ako odmietnuť alebo vymazať takéto cookies, nájdete v príručke vášho mobilného telefónu. Majte na pamäti, že ak odmietne používanie cookies, naše stránky budete môcť navštíviť, avšak niektoré funkcie nemusia fungovať správne.