AIESEC: Zmeň príležitosť na skúsenosť!

Ahoj! Poď si budovať budúcnosť už počas štúdia na vysokej škole! Načerpaj skúsenosti a využi ich v praxi. AIESEC Ti ukáže ako!

AIESEC je najväčšia mládežnícka medzinárodná organizácia na svete, ktorá sa nachádza vo viac ako 100 krajinách. Zameriavame sa na rozvíjanie potenciálu mladých ľudí, venujeme sa neformálnemu vzdelávaniu popri škole prostredníctvom praktických projektov, ako sú medzinárodné stáže, online diskusie či lokálne projekty na Slovensku.

Dobrovoľnícka práca mení svet a pomáha ľuďom, preto je dôležitá! Je nespochybniteľné, koľko dobrovoľníckej práce môže pozitívne prispieť k životu, najmä medzi mladými ľuďmi. Počas našej mladosti máme nápady, sny a túžbu spoznávať svet a meniť životy mnohých ľudí, ktorí nám prídu do cesty, a neexistuje lepší spôsob, ako to urobiť, sám alebo s priateľom, ísť na neznáme miesta a zistiť viac o sebe: zistiť, kam chcete ísť, aký životný štýl chcete mať, ľudí, ktorých vo svojom živote chcete mať a hlavne, aké sny si túžite splniť.

Pokiaľ ide o toto, je nevyhnutné zdôrazniť, že skúsenosť s cestovaním do neznámej krajiny, spoznávaním nových kultúr a dozvedaním sa mnohých informácií o živote ľudí, ktorí v nej žijú, je nesmierne obohacujúca na sebapoznávanie. Medzinárodnou stážou spoznáš životný štýl ľudí, s ktorými by si pravdepodobne nikdy nebol v kontakte, keby si zostal vo svojej vlastnej krajine. Každá AIESEC stáž prispieva k Cieľom udržateľného rozvoja stanovenými OSN. Pokiaľ máš záujem prihlásiť sa, môžeš tak spraviť tu a vybrať si z našej ponuky. Potom ako vyplníš prihlášku, kontaktujeme ťa do 24 hodín a dohodneme sa na ďalších detailoch.

Na druhej strane, ak chceš si rozvíjať líderské, prezentačné, marketingové, manažérske a iné schopnosti už počas štúdia na VŠ priamo v Nitre, môžeš sa stať členom AIESEC. Ako člen máš širokú škálu oblastí, v ktorých sa vzdelávaš a rastieš. V AIESEC sa vieš dostať na vyššie pozície, či už na národnej alebo medzinárodnej úrovni.

Kým sme mladí, máme čas. Máme nespočetné množstvo cieľov a snov, ktoré je možné dosiahnuť našou túžbou. Tak prečo nie? Prečo sa nevydať na cestu, na ktorej budeš hlavným rozprávačom svojho vlastného príbehu a predovšetkým niekým nenahraditeľným v živote mnohých ľudí, ktorí sa zmenia na základe tvojich postojov a dobra, ktoré im sprostredkuješ. Ver si, uži si jazdu a svet je tvoj. Pokiaľ máš záujem stať sa členom AIESEC, nábor nových členov sa koná 2x do roka (január-február; august-september).

Chceš sa dozvedieť viac? Pozri si brožúrku, ktorú sme si pre Teba pripravili!